Co to jest neurologia?

Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Do obszaru zainteresowań neurologa zalicza się  zespoły bólowe kręgosłupa, bóle i zawroty głowy, choroby naczyniowe mózgu (udary mózgu), padaczkę, stwardnienie rozsiane czy nowotwory układu nerwowego jak również choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego: najczęstsze choroba Alzheimera i chorobę Parkinsona jak również choroby nerwowo mięśniowe.  Do prawidłowego wykrycia schorzeń o podłożu neurologicznym nierzadko wymagana jest wysokospecjalistyczna diagnostyka tj. RTG, EEG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, USG doppler, badanie EMG. Umożliwia ona rozpoznanie choroby oraz pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia. Podstawowym badaniem jest wywiad lekarski. Przy podejrzeniach schorzeń związanych z układem nerwowym, neurolog przeprowadza kompleksowe i skrupulatne badanie fizykalne.


Lek. Grażyna Piotrowska – Stelmaszyk
Neurolog, Geriatra

Przyjmuje w środy 10:00 – 14:00

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!

 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, lekarz specjalista neurolog, geriatra.  Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując na Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu w Szpitalu Wielospecjalistycznym im J. Strusia w Poznaniu  oraz  praktykując w  Poradniach Neurologicznych w Poznaniu.

Geriatra to specjalista, zajmujący się leczeniem osób starszych. Charakteryzuje się kompleksowym podejściem do zdrowia seniora i możliwością rozwiązywania problemów medycznych, wykraczających poza jedną gałąź medycyny.

Obecnie pracuje w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu.  W pracy ceni kontakt z drugim człowiekiem, możliwość niesienia pomocy

Leczone choroby:
– schorzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego
– zespoły bólowe kręgosłupa
– bóle i zawroty głowy
– choroby naczyniowe mózgu ( udary mózgu)
– padaczka
– stwardnienie rozsiane
– choroba Alzheimera
– choroba Parkinsona
– drżenia samoistne

Cena konsultacji neurologicznej – 220 PLN

Cena konsultacji geriatrycznej – 220 PLN