W celu wykrycia wszelkich zmian w obrębie narządów wewnętrznych, pomocne mogą okazać się badania USG. Jest to w pełni bezpieczna metoda diagnostyczna, która ze względu na swoją dokładność, znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, w tym m.in. reumatologii, ortopedii czy endokrynologii.

W gabinecie Rivermed w Poznaniu, możliwe jest również wykonanie USG Dopplera, pozwalające na ocenę kondycji żył i tętnic. Dzięki wspomnianej metodzie, możliwe jest wykrycie niepokojących zmian, takich jak m.in. zwężenia naczyń, mogące zagrażać zdrowiu, a niekiedy także życiu osoby poddającej się badaniu.

Zapraszamy również na badanie USG stawów biodrowych u niemowląt (preluksacja), w celu wykluczenia lub potwierdzenia tzw. dysplazji stawu biodrowego. Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne.

Badania USG niezbędne dla zachowania zdrowia 

Badanie USG kojarzy się zwykle ze stwierdzeniem choroby. Oczywiście bywa ono wykonywane w celu dokładnego zdiagnozowania pacjenta, (dokładna diagnoza umożliwia zaplanowanie leczenia) Należy  jednak pamiętać o profilaktycznej roli badań USG, dzięki której zyskujemy pewność, że w naszym  organizmie nie dzieje się nic niepokojącego. 

Badania USG pomocne w diagnostyce chorób narządów  wewnętrznych 

W gabinecie Rivermed w Poznaniu wykonujemy badania USG na sprzęcie najwyższej jakości. Badanie  jamy brzusznej, piersi, tarczycy czy węzłów chłonnych pozwoli w porę dostrzec kryjące się w  organizmie zagrożenie w postaci zmian chorobowych. Dzięki temu lekarze mogą szybko podjąć  odpowiednie kroki w celu ratowania zdrowia czy nawet życia pacjenta. 

Profilaktyczne badania USG u dzieci i dorosłych 

Jeżeli dostrzeżemy u siebie lub swoich bliskich jakiekolwiek niepokojące objawy, powinniśmy  koniecznie udać się do specjalisty. Wykonywane w naszym gabinecie badania USG Dopplera tętnic  szyjnych czy kończyn dolnych, pozwolą na potwierdzenie lub wyeliminowanie zagrożenia, jakie dla  zdrowia człowieka stanowią problemy z przepływem w żyłach i tętnicach. 

W trosce o zdrowie najmłodszych pacjentów, przeprowadzamy też badania USG stawów biodrowych,  które pozwolą zadbać o prawidłowy rozwój małego człowieka. 

Zaleca się wykonanie USG bioderek:

  • ok 5-6 tygodnia życia  – jako pierwsze badanie
  • badanie kontrolne, zgodnie z zaleceniem lekarza, najczęściej ok 3 miesiąca życia

Rejestracja: tel. +48 889 427 070, 692 132 092 recepcja

Badanie USG:

– jamy brzusznej

-stawów biodrowych u dzieci (preluksacja)

– jamy brzusznej

– piersi

– tarczycy

– węzłów chłonnych

– Doppler tętnic szyjnych

– Doppler tętnic kończyn dolnych

Konsultacja wraz  z opisem badania USG – 130 PLN

USG stawów biodrowych u dzieci (preluksacja) – 150 PLN

Doppler tętnic szyjnych – 130 PLN

Doppler tętnic kończyn dolnych – 150 PLN